Spojené arabské emiráty přírodní krásy

Přírodní krásy Spojených arabských emirátů: Průvodce objevováním

příroda Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty, země známá svými futuristickými městskými siluetami a luxusními destinacemi, nabízí také řadu přírodních krás, které často překvapí svou rozmanitostí. Od rozsáhlých pouštních krajin přes horské vrcholy až po oslnivé pobřežní scenerie, zde je přehled 10 přírodních atrakcí ve Spojených arabských emirátech, každá s krátkým popisem:

1. Poušť Rub al-Chali

Rub al-Chali, největší souvislá písečná poušť světa, se rozkládá na jihu Spojených arabských emirátů a nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat nekonečné duny a zažít pouštní safari.

2. Hatta

Region Hatta, ležící v horách, je útočištěm pro milovníky přírody a outdoorových aktivit. Nabízí krásné horské scenérie, jezero Hatta a možnosti pro horskou cyklistiku, kajakářství a trek.

3. Ostrov Sir Bani Yas

Ostrov Sir Bani Yas je přírodní rezervací, kde můžete spatřit volně žijící zvířata jako jsou gazely, oryxové a dokonce i gepardy. Nabízí také archeologické lokality a luxusní ubytování.

4. Wadi Shawka

Wadi Shawka je oblíbené místo pro pěší turistiku, nabízí přírodní bazény, vodopády a pestrou krajinu, která zahrnuje skalnaté formace a zelené údolí.

5. Jebel Jais

Jebel Jais, nejvyšší hora ve Spojených arabských emirátech, nabízí dechberoucí výhledy, chladnější klima a atrakce jako je nejdelší zipline na světě.

6. Mangrovy v Abú Dhabí

Abú Dhabí je domovem rozsáhlých mangrovových lesů, které jsou důležité pro ekosystém a nabízí možnosti pro kajakářství a pozorování ptáků.

7. Al Ain Oasis

Al Ain Oasis, jedno z nejstarších osídlených míst v regionu, je úchvatným příkladem tradičního zemědělství v poušti s tisíci palmy datlových a starověkými zavlažovacími systémy (aflaj).

8. Khor Fakkan

Tento přístavní město na východním pobřeží nabízí krásné pláže, potápěčské lokality a nádherné výhledy na Hajar Mountains, které tvoří dramatické pozadí města.

9. Fossil Rock

Fossil Rock je populární místo pro kempování a off-roading, známé svými fosilními nálezy a písečnými dunami, které poskytují ideální podmínky pro dobrodružné výlety.

10. Ras Al Khor Wildlife Sanctuary

Ras Al Khor Wildlife Sanctuary, umístěné na okraji Dubaje, je zásadním mokřadem, který poskytuje útočiště tisícům ptáků, včetně ohrožených plameňáků.

Navzdory své pověsti moderních metropolí nabízejí Spojené arabské emiráty také nespočet příležitostí pro objevování přírodních krás a divokého života, což dokazuje, že příroda a luxus mohou jít ruku v ruce.