Spojené arabské emiráty kultura a moderní atrakce

kultura Spojené arabské emiráty Budova ve tvaru vejce, Muzeum budoucnosti na Sheikh Zayed Road.

1. Burj Khalifa, Dubaj

Stojící vysoko nad městem, Burj Khalifa je nejvyšší budovou na světě a symbolem Dubaje. Návštěvníci mohou vystoupat na vyhlídkové plošiny a obdivovat dechberoucí výhled na město.

2. Louvre Abu Dhabi, Abú Dhabí

Toto muzeum, navržené slavným architektem Jeanem Nouvelem, je prvním muzeem Louvre mimo Francii a nabízí umělecká díla z celého světa, propojující různé kultury a civilizace.

3. Dubajský nákupní festival

Tento každoroční festival je světoznámý svými neuvěřitelnými slevami, živými vystoupeními a ohňostroji, přičemž přitahuje návštěvníky z celého světa, aby prozkoumali obchody a trhy Dubaje.

4. Pustinné safari

Zážitek z pustinného safari, který obvykle zahrnuje jízdu na velbloudech, sandboarding a tradiční arabskou večeři pod hvězdami, nabízí nahlédnutí do tradičního beduínského způsobu života.

5. Abú Dhabí Velká mešita šejka Zayeda

Tato impozantní mešita je jednou z největších a nejkrásnějších na světě, známá svými mramorovými sloupy, zlatými lustry a obrovským ručně vázaným kobercem.

6. Historický okrsek Al Fahidi, Dubaj

Tento historický okrsek nabízí nahlédnutí do tradičního způsobu života v Dubaji před boomem ropného průmyslu, s úzkými uličkami, větrnými věžemi a kulturními centry.

7. Ferrari World, Abú Dhabí

První zábavní park značky Ferrari na světě nabízí adrenalinové jízdy a zážitky, včetně nejrychlejší horské dráhy na světě.

8. Palm Jumeirah, Dubaj

Tento umělý ostrov ve tvaru palmy je technickým zázrakem a domovem luxusních hotelů, pláží a atrakcí, jako je Atlantis, The Palm.

9. Sharjah Museum of Islamic Civilization

Muzeum nabízí rozsáhlou sbírku islámského umění a artefaktů, které osvětlují bohatství a rozmanitost islámské kultury po celá staletí.

10. Dubajský potok

Historické srdce Dubaje, kde můžete prozkoumat tradiční trhy (souky), jako je Zlatý souk a Kořeněný souk, a užít si jízdu na tradiční dřevěné lodi (abra) přes potok.

Spojené arabské emiráty nabízejí jedinečnou směsici moderního rozvoje, luxusního životního stylu a bohatého kulturního dědictví, což poskytuje návštěvníkům širokou škálu zážitků a aktivit.