Spojené arabské emiráty historické památky

Historické památky Spojených arabských emirátů: Průvodce po dědictví

historie sae Starý výhled na Dubaj s mešitou, budovami a tradiční arabskou ulicí. Historická čtvrť Al Fahidi, Al Bastakiya. Památková čtvrť ve Spojených arabských emirátech.

Spojené arabské emiráty jsou známé svým rychlým rozvojem a moderními městskými panoramaty, ale zároveň si uchovávají bohaté historické a kulturní dědictví. Zde je průvodce po nejvýznamnějších historických památkách v této fascinující zemi.

Plánujete cestu do SAE? Nezapomeňte si zarezervovat letenky zde a připravte se na nezapomenutelnou cestu!

1. Al Fahidi Fort a Dubajské muzeum

Al Fahidi Fort, nejstarší stávající budova v Dubaji, byla postavena v roce 1787 a dnes slouží jako sídlo Dubajského muzea. Muzeum představuje životní styl tradičních Emirátů prostřednictvím bohatých expozic a diorám.

2. Pevnost Al Jahili

Tato pevnost v Al Ainu, postavená v roce 1891, je jednou z největších pevností ve Spojených arabských emirátech a sloužila k ochraně města a jako sídlo místního vládce. Dnes je to kulturní památka a místo konání výstav a kulturních akcí.

3. Archeologické naleziště Hili

Naleziště Hili v Al Ainu je domovem některých z nejstarších známých důkazů o osídlení ve Spojených arabských emirátech, datovaných až do 3. tisíciletí př. n. l. Archeologické nálezy zde zahrnují hrobky, keramiku a další artefakty.

4. Oáza Al Ain

Oáza Al Ain, jedna z nejstarších trvale osídlených lokalit v regionu, je vynikajícím příkladem tradičního falaj (qanat) systému zavlažování, který umožňoval zemědělství v aridním prostředí. Oáza je obklopena hustými palmovými háji a slouží jako klidné útočiště uprostřed města.

5. Sharjahské archeologické muzeum

Toto muzeum nabízí návštěvníkům hluboký pohled do bohaté historie a kultury regionu, s artefakty sahajícími od doby kamenné po islámskou éru. Expozice zahrnují nástroje, šperky, keramiku a další předměty denní potřeby.

6. Bastakiya (Al Fahidi Historická Čtvrť)

Tato historická čtvrť v Dubaji, známá také jako Al Fahidi, je příkladem tradiční arabské architektury s úzkými uličkami a větrnými věžemi, které poskytovaly obyvatelům ochladu v horkých měsících. Nyní je to populární turistická atrakce s galeriemi, kavárnami a muzei.

7. Pevnost Ajman

Tato historická pevnost, která sloužila jako sídlo vládce a obranná struktura, byla přeměněna na muzeum, které dokumentuje tradiční způsob života v Emirátech. Návštěvníci zde mohou vidět tradiční zbraně, nástroje, keramiku a další artefakty.

8. Fujairahský hrad

Hrad v emirátu Fujairah je jednou z nejstarších velkých staveb v zemi a sloužil jako důležitá obranná a obytná struktura. Hrad byl nedávno rekonstruován a je přístupný veřejnosti.

9. Archeologický park Jumeirah

Tento archeologický park v Dubaji odhaluje zbytky osad a hrobek z Umm al-Nar a islámského období. Nálezy zde svědčí o důležitosti oblasti jako obchodního a sociálního centra ve starověku.

10. Kulturní centrum Sheikh Saeed Al Maktoum House

Tento historický dům, který byl kdysi sídlem vládce Dubaje, Sheikh Saeeda Al Maktouma, byl proměněn v muzeum, jež představuje architekturu, historii a kulturu Emirátů. Návštěvníci zde mohou obdivovat tradiční arabskou architekturu a poznat život emirátské královské rodiny. Tato výběrová kolekce památek představuje jen zlomek bohatého dědictví a historie Spojených arabských emirátů, odhalující fascinující spojení mezi starověkou tradicí a moderním rozvojem.

 

Plánujete navštívit SAE Doporučujeme vám rezervovat hotel zde pro pohodlný pobyt.