Praktické informace Francie

Počasí Francie

Francie, země s bohatou historií, vynikajícím vínem a rozmanitými krajinnými oblastmi, nabízí širokou škálu klimatických podmínek. Od mírného pobřežního klimatu na severu po teplé středomořské počasí na jihu, Francie láká návštěvníky svou krásou a kulturou po celý rok.

více informací
 

Francie přírodní krásy

Francie, s její rozmanitou krajinou, která zahrnuje vše od horských vrcholků přes zelené údolí až po slunné pobřeží, je domovem některých z nejúchvatnějších přírodních divů Evropy.

více informací
 

Francie historické památky

Francie, země s hlubokými historickými kořeny a bohatým kulturním dědictvím, se může pochlubit mnoha světově proslulými památkami, které odhalují její bohatou historii, od antických dob přes středověk a renesanci až po moderní éru.

více informací
 

Francie kultura a moderní atrakce

Francie nabízí bohatou směsici historie, kultury, přírodní krásy a moderního života, což z ní činí jednu z nejatraktivnějších destinací pro cestovatele z celého světa.

více informací
 

Gastronomie Francie

Francie je domovem nesčetných regionálních specialit a je známá svou vášní pro výjimečné jídlo a víno. Od bohatých omáček po delikátní dezerty a prvotřídní sýry, francouzská kuchyně nabízí komplexní rozmanitost chutí a pokrmů.

více informací
 

Francie doprava

Základní druhy dopravy ve Francii.

více informací