Užitečné odkazy Francie

Pro české cestovatele, kteří plánují návštěvu Francie, připravujeme seznam užitečných odkazů, které pokrývají různé aspekty cestování v této oblíbené evropské destinaci. Tyto zdroje vám pomohou s plánováním vaší cesty, od informací o ubytování a dopravě po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti.

  1. France.fr (www.france.fr): Oficiální turistická stránka Francie nabízí informace o atrakcích, aktivitách, událostech a tipy pro cestovatele.

  2. Booking.com (www.booking.com): Najděte a rezervujte ubytování ve Francii, od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a apartmány.

  3. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Získejte recenze, doporučení a tipy na hotely, restaurace a atrakce ve Francii od ostatních cestovatelů.

  4. Lonely Planet - France (www.lonelyplanet.com/france): Cestovní průvodce a doporučení pro návštěvu Francie od Lonely Planet.

  5. Météo France (www.meteofrance.com): Sledujte aktuální předpověď počasí a informace pro různé destinace ve Francii.

  6. SNCF (www.sncf.com): Informace o železničních spojeních, jízdních řádech a cenách pro cestování vlakem po Francii.

  7. Air France (www.airfrance.com): Národní letecká společnost poskytující informace o letech do a z Francie.

  8. The Local France (www.thelocal.fr): Anglicky psané noviny poskytující aktuální zprávy a informace o Francii.

  9. France Diplomacy (www.diplomatie.gouv.fr): Oficiální stránka francouzského ministerstva zahraničních věcí s informacemi o vízových požadavcích a cestovních radách.

  10. Paris Info (www.parisinfo.com): Oficiální turistická stránka města Paříže s informacemi o atrakcích, muzeích, akcích a dalším.

Tento seznam by vám měl poskytnout komplexní přehled o tom, co potřebujete vědět pro plánování a užívání si vaší cesty do Francie.