Užitečné odkazy Thajsko

Pro české cestovatele, kteří plánují návštěvu Thajska, připravuji seznam užitečných odkazů, které pokrývají různé aspekty cestování v této exotické a kulturně bohaté zemi. Tyto zdroje vám pomohou s plánováním vaší cesty, od informací o ubytování a dopravě po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti.

  1. Tourism Thailand (www.tourismthailand.org): Oficiální turistická stránka Thajska poskytuje informace o atrakcích, festivalech, turistických destinacích a mnohem více.

  2. Booking.com (www.booking.com): Objevte a rezervujte ubytování v Thajsku, od luxusních resortů po cenově dostupné hostely.

  3. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Získejte recenze, doporučení a tipy na hotely, restaurace a atrakce v Thajsku od ostatních cestovatelů.

  4. Lonely Planet - Thajsko (www.lonelyplanet.com/thailand): Cestovní průvodce a doporučení pro návštěvu Thajska od Lonely Planet.

  5. Weather.com (www.weather.com): Sledujte aktuální předpověď počasí pro různé destinace v Thajsku.

  6. State Railway of Thailand (www.railway.co.th): Informace o železničních spojeních, jízdních řádech a cenách pro cestování vlakem po Thajsku.

  7. Thai Airways (www.thaiairways.com): Národní letecká společnost Thajska s informacemi o letech do a z Thajska.

  8. Bangkok Post (www.bangkokpost.com): Anglicky psané noviny poskytující aktuální zprávy, analýzy a komentáře o Thajsku.

  9. The Thaiger (www.thethaiger.com): Zprávy a informace v angličtině o Thajsku, včetně cestovních tipů a aktualizací.

  10. Thailand’s Department of National Parks, Wildlife and Plant Conservation (www.dnp.go.th): Informace o národních parcích, divoké přírodě a ochraně přírody v Thajsku.

Tento seznam by vám měl poskytnout komplexní přehled o tom, co potřebujete vědět pro plánování a užívání si vaší cesty do Thajska.