Thajsko přírodní krásy

Přírodní krásy Thajska: Průvodce objevováním

Mexiko přírodní krásy Cenote Mucuyche, Yucatán, Mexiko

Thajsko, země známá svým půvabným pobřežím, exotickými ostrovy a bujnými tropickými lesy, nabízí rozmanitou paletu přírodních krás. Tato země láká cestovatele nejen svými historickými památkami a živým kulturním dědictvím, ale i svou ohromující přírodní scenérií. Zde je přehled 10 přírodních atrakcí v Thajsku, každá s krátkým popisem:

1. Khao Sok National Park

Khao Sok National Park je domovem jednoho z nejstarších deštných pralesů na světě, úchvatných vápencových skalních útvarů, hlubokých jeskyní a Cheow Lan Lake s jeho plovoucími bungalovy. Nabízí bohaté možnosti pro trekking, kanoistiku a pozorování divoké přírody.

2. Phi Phi Islands

Phi Phi ostrovy, známé díky svým dramtickým vápencovým útesům vyčnívajícím z azurového moře, jsou považovány za jedny z nejkrásnějších ostrovů na světě. Ideální pro potápění, šnorchlování a procházky po pláži.

3. Similan Islands

Similan Islands jsou světoznámé díky svým úchvatným potápěčským lokacím. Křišťálově čistá voda a bohatý podmořský život činí z těchto ostrovů ráj pro milovníky moře.

4. Erawan Falls

Erawan Falls, v Národním parku Erawan v provincii Kanchanaburi, je série sedmi kaskádovitých vodopádů, které se vyznačují svou křišťálově čistou modrou vodou a možnostmi koupání v přírodních bazénech.

5. Doi Inthanon National Park

Doi Inthanon, známý jako "Střecha Thajska", je nejvyšší horou země a součástí národního parku nabízejícího chladné klima, nádherné vodopády, rozsáhlé zahrady a vzácné druhy ptáků.

6. Railay Beach

Railay Beach, dostupná pouze lodí, je známá svými úchvatnými vápencovými skalami, které lákají lezce z celého světa, a svými idylickými plážemi, které jsou ideální pro relaxaci a šnorchlování.

7. Ao Phang Nga National Park

Národní park Ao Phang Nga, proslulý díky James Bond Island a stovkám dalších vápencových ostrůvků vyčnívajících z moře, nabízí nezapomenutelné scenérie pro kajakáře a milovníky přírody.

8. Chiang Mai Lantern Festival

Ačkoli to není přírodní krása v pravém slova smyslu, festival světelných lampionů v Chiang Mai je ohromujícím přírodním jevem, kdy nebe nad městem ožívá tisíci světýlek, což je zážitek, který dotváří magickou atmosféru Thajska.

9. Pai Canyon

Pai Canyon nabízí úchvatné výhledy na okolní krajinu díky svým úzkým cestám a strmým srázům. Je to oblíbené místo pro sledování západu slunce a procházky v přírodě.

10. Koh Tao

Koh Tao, neboli "Ostrov želv", je známý svým uvolněným rytmem, krásnými plážemi a vynikajícími podmínkami pro potápění, včetně šance spatřit mořské želvy a širokou škálu mořského života.

Thajsko je opravdovým rájem pro milovníky přírody, nabízejícím nespočet možností pro objevování a užívání si přírodních krás, od osamělých pláží a tajemných jeskyní až po majestátní vodopády a exotické deštné pralesy.