Užitečné odkazy Portugalsko

Pro české cestovatele, kteří plánují návštěvu Portugalska, připravujeme seznam užitečných odkazů, které pokrývají různé aspekty cestování v této krásné jižní evropské zemi. Tyto zdroje vám pomohou s plánováním vaší cesty, od informací o ubytování a dopravě po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti.

  1. Visit Portugal (www.visitportugal.com): Oficiální turistická stránka Portugalska nabízí komplexní informace o turistických atrakcích, akcích, plážích, historických památkách a tipy pro cestovatele.

  2. Booking.com (www.booking.com): Objevte a rezervujte ubytování v Portugalsku, od luxusních hotelů po cenově dostupné hostely a apartmány.

  3. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Získávejte recenze, doporučení a tipy na hotely, restaurace a atrakce v Portugalsku od ostatních cestovatelů.

  4. Lonely Planet - Portugal (www.lonelyplanet.com/portugal): Cestovní průvodce a doporučení pro návštěvu Portugalska od Lonely Planet.

  5. Weather.com (www.weather.com): Sledujte aktuální předpověď počasí pro různé destinace v Portugalsku.

  6. Comboios de Portugal (www.cp.pt): Informace o železničních spojeních, jízdních řádech a cenách pro cestování vlakem po Portugalsku.

  7. TAP Air Portugal (www.flytap.com): Národní letecká společnost poskytující informace o letech do a z Portugalska.

  8. The Portugal News (www.theportugalnews.com): Anglicky psané noviny poskytující aktuální zprávy a informace o Portugalsku.

  9. Portugalist (www.portugalist.com): Blog s cestovními tipy, průvodci a radami pro návštěvníky Portugalska.

  10. Turismo de Portugal (www.turismodeportugal.pt): Oficiální stránka Portugalské turistické kanceláře s informacemi a zdroji pro turisty.

Tento seznam by vám měl poskytnout komplexní přehled o tom, co potřebujete vědět pro plánování a užívání si vaší cesty do Portugalska.