Tortuguero

Tortuguero: Karibský ráj plný přírodních divů

Kostarika Tortuguero Želvy v národním parku Tortuguero

Tortuguero, fascinující region na karibském pobřeží Kostariky, je známý svou neuvěřitelnou biodiverzitou, deštnými pralesy a nádhernými plážemi, které jsou útočištěm mnoha ohrožených druhů živočichů, včetně mořských želv. Tento unikátní koutek přírody je rajským útočištěm pro dobrodruhy, milovníky přírody a ty, kteří touží po autentických zážitcích v divočině.

Pláže a mořské želvy

Pláže Tortuguero jsou jedním z nejvýznamnějších hnízdišť mořských želv na světě. Každoročně sem připlouvají ohromné karety a zelené želvy, aby nakladly svá vejce do písku. Návštěvníci mají možnost pozorovat tento fascinující proces a sledovat, jak se mláďata želv vylíhávají a plují do oceánu.

Deštné pralesy a divoký život

Okolní deštné pralesy Tortuguera jsou domovem mnoha druhů exotických rostlin a živočichů, včetně opic, lenochodů a mnoha druhů ptáků. Procházka po stezkách národního parku Tortuguero vám umožní objevit bohatství fauny a flóry tohoto úžasného regionu a možná dokonce zahlédnete vzácné druhy, jako je jaguár nebo tapír.

Kanály a mangrovy

Tortuguero je také proslulý svými kanály a mangrovovými bažinami, které poskytují útočiště mnoha druhům vodních ptáků, ryb a krokodýlů. Plavba po těchto kanálech vás zavede do srdce tropických mangrovových lesů, kde se můžete ponořit do ticha a klidu přírody a pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí.

Dobrodružství v divočině

Tortuguero nabízí také mnoho možností pro dobrodružství v divočině, včetně turistiky, kajakářství a rybaření. Prozkoumejte úchvatné vodopády, procházejte se po opuštěných plážích a pozorujte tropickou faunu a flóru, která obklopuje tento úžasný region.

Ekoturistika a udržitelný cestovní ruch

Tortuguero se aktivně angažuje v ochraně svého prostředí a podporuje udržitelný cestovní ruch. Místní komunity nabízejí ekoturistické aktivity a programy ochrany přírody, které umožňují návštěvníkům zapojit se do ochrany tohoto křehkého ekosystému. Přijďte a objevte krásy Tortuguera, karibského ráje plného přírodních divů.