Kostarika přírodní krásy

Přírodní krásy Kostariky: Průvodce objevováním

příroda Kostarika Závěsný most v Kostarice

Kostarika, známá svou ohromující biodiverzitou, přírodními rezervacemi a chráněnými oblastmi, je skutečným rájem pro milovníky přírody. Zde je přehled 10 přírodních atrakcí v Kostarice, každá s krátkým popisem:

1. Národní park Tortuguero

Tento národní park je přístupný pouze lodí nebo letadlem, známý jako "malé Amazonie" pro svou bohatou biodiverzitu a vodní cesty. Je to klíčové místo pro hnízdění mořských želv.

2. Arenal Volcano

Ikona Kostariky, Arenal je jedním z nejaktivnějších vulkánů na světě. Jeho okolí nabízí termální prameny, vodopády a možnosti pro pěší turistiku s výhledy na lávové proudy.

3. Monteverde Cloud Forest Reserve

Tato mlžná lesní rezervace je domovem tisíců druhů rostlin a zvířat, včetně květin orchidejí a květů. Nabízí visuté mosty pro procházky v korunách stromů a je ideálním místem pro pozorování ptáků.

4. Manuel Antonio National Park

Jeden z nejpopulárnějších národních parků v Kostarice, Manuel Antonio, nabízí bílé písečné pláže, korálové útesy a tropický deštný les plný divokých zvířat, včetně lenochodů a opic.

5. Corcovado National Park

Corcovado je považován za jeden z nejbiologicky rozmanitějších míst na zemi, nabízí neporušené deštné lesy, divoké pláže a šanci spatřit vzácné druhy, jako jsou tapíři nebo jaguáři.

6. Rio Celeste

Řeka Rio Celeste ve vulkánním národním parku Tenorio je známá svou zářivě modrou vodou, což je výsledek chemické reakce mezi minerály ve vodě. Návštěvníci mohou obdivovat vodopád a procházet se po turistických stezkách.

7. Nicoya Peninsula

Polostrov Nicoya je známý svými dlouhými plážemi, ideálními pro surf, a idylickými vesnicemi. Je to také jedna z pěti modrých zón světa, kde lidé žijí výrazně déle.

8. Cahuita National Park

Na karibském pobřeží se Cahuita pyšní krásnými korálovými útesy a je ideálním místem pro šnorchlování a potápění, kde můžete obdivovat bohatý podmořský život.

9. Poás Volcano National Park

Vulkán Poás je známý jedním z největších kráterů na světě. Park nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat kráterové jezero a pozorovat geotermální aktivity.

10. Isla del Coco

Tento odlehlý ostrov v Tichém oceánu, který inspiroval příběh o Pokladu na Ostrově, je světově proslulý svými potápěčskými lokalitami, obrovskými školami kladivounů a neobyčejnou mořskou biodiverzitou.

Kostarika nabízí nespočet možností pro objevování a užívání si přírodních krás. Od vysokých vulkánů přes zelené deštné lesy až po azurové pobřeží, každý kout této země je plný života a krásy.