Kostarika dovolená


Kostarika, zelený ráj Střední Ameriky

Kostarika je synonymem pro ohromující biodiverzitu, nekonečné pláže a závazek k udržitelnému turismu. Tato mírová země, která se pyšní absencí armády, vítá návštěvníky otevřenýma rukama a nabízí dokonalý únik do přírody, kde se můžete spojit se zemí a zpomalit tempo života.

San José: Kultura a historie v srdci Kostariky

Prozkoumejte živoucí hlavní město San José, kde se snoubí koloniální architektura s moderním uměním a kulturu. Navštivte Národní divadlo pro ochutnávku místního kulturního dědictví nebo se zatoulejte po tradičních tržištích a ochutnejte kostarickou kávu, která je považována za jednu z nejlepších na světě.

Národní parky: Chráněná krása přírody

Kostarika je domovem více než 25% chráněných území, včetně národních parků, které jsou domovem nesčetných druhů flóry a fauny. Objevte vulkány, jako je Arenal a Poás, ztrácejte se v tropických deštných pralesích Monteverde, nebo se koupejte v teplých pramenech, které jsou roztroušené po celé zemi.

Pláže a surferský ráj

S oběma pobřežími, na Tichém oceánu i Karibiku, nabízí Kostarika pláže pro každého – od odlehlých rájů po živé surferské spoty. Vychutnejte si sluneční paprsky na pláži Manuel Antonio nebo se vydějte na surferskou dovolenou do Tamarinda a užijte si vlny, které přitahují surfery z celého světa.

Udržitelný turismus: Srdce cestování v Kostarice

Kostarika je předním příkladem udržitelného turismu, klade důraz na ochranu přírodního bohatství a podporu komunitního rozvoje. Ubytujte se v ekologických rezortech, účastněte se programů ochrany životního prostředí a poznejte, jak může cestování pozitivně přispívat k ochraně planety.

Proč navštívit Kostariku

Kostarika nabízí ideální kombinaci dobrodružství, relaxace a možností k učení o udržitelnosti. Ať už hledáte vzrušení z raftingu na divoké vodě, chcete se setkat tváří v tvář s divokými zvířaty v pralese, nebo jednoduše toužíte po klidu na osamělé pláži, Kostarika vás zve, abyste prožili toto vše a ještě mnohem více.