Dominikánská republika přírodní krásy

Přírodní krásy Dominikánské republiky: Průvodce objevováním

příroda Dominikánská republika Letecké panorama bílé písečné pláže Bavaro se zelenými kokosovými palmami

Dominikánská republika, ležící na ostrově Hispaniola v Karibiku, je známá svými dechberoucími plážemi, horskými vrcholy a bohatými tropickými lesy. Zde je přehled 10 přírodních atrakcí Dominikánské republiky, každá s krátkým popisem:

1. Pico Duarte

Pico Duarte, nejvyšší hora Karibiku, nabízí náročné pěší turistiku s nezapomenutelnými výhledy na dominikánskou krajinu. Je to výzva pro milovníky přírody a dobrodruhy.

2. Jezero Enriquillo

Toto hypersalinní jezero, největší v Karibiku, je domovem unikátní fauny včetně krokodýlů amerických a mnoha druhů ptáků. Okolní krajina je plná extrémních přírodních krás.

3. Samaná Bay

Každý rok se do zátoky Samaná přiřítí stovky keporkaků, aby se zde pářily a rodily své mládě. Tento přírodní jev přitahuje turisty z celého světa.

4. Národní park Los Haitises

S jeho bizarními vápencovými formacemi, jeskyněmi plnými petroglyfů a bohatými mangrovy je Los Haitises jednou z nejvýznamnějších ekologických rezervací v zemi.

5. Jarabacoa

Oblast Jarabacoa, známá jako "město věčného jara", je srdečním místem dominikánských hor. Nabízí vodopády, řeky a množství venkovních aktivit, včetně raftingu a pěší turistiky.

6. Punta Cana

Punta Cana je synonymem pro nádherné bílé písečné pláže a tyrkysové vody. Je to ideální místo pro odpočinek, vodní sporty a potápění u korálových útesů.

7. Národní park Isla Saona

Isla Saona, součást národního parku Cotubanamá, je oblíbená pro své nedotčené pláže, krásné korálové útesy a bohatý mořský život, který zahrnuje i mořské želvy.

8. Bahoruco National Park

Tento národní park je známý svou biodiverzitou a unikátními krajinami, včetně Larimarových dolů, jediného místa na světě, kde se tento modrý kámen nachází.

9. Valle Nuevo

Valle Nuevo, často označované jako "Dominikánské Alpy", nabízí nádherné horské krajiny, chladné klima a je domovem mnoha endemických druhů flory a fauny.

10. Cabarete

Cabarete je světově proslulé jako ráj pro kiteboarding a windsurfing díky svým ideálním větrným podmínkám. Nabízí také nádherné pláže a je populární destinací pro noční život.

Dominikánská republika nabízí neuvěřitelnou rozmanitost přírodních krás, od vysočin až po nádherné karibské pláže. Pro milovníky přírody a dobrodruhy nabízí každý roh tohoto ostrova něco jedinečného a fascinujícího k objevování.