Dominikánská republika kultura a moderní atrakce

kultura Dominikánská republika Růžová ulice Puerto plata, Dominikánská republika, Paseo de doña Blanca

1. Zóna Colónial, Santo Domingo

Historické centrum Santo Dominga, prvního evropského města v Novém světě, je plné dobře zachovaných koloniálních budov, kostelů a muzeí, včetně první katedrály Ameriky, Catedral Primada de América.

2. Carnaval

Dominikánský karneval je oslavou každý únor po celé zemi s pestrobarevnými kostýmy, tradiční hudbou a tancem. Nejvýraznější oslavy se konají v La Vega, Santiago a Santo Domingo.

3. Punta Cana

Známá svými dlouhými bílými písečnými plážemi a luxusními resorty, Punta Cana je ideálním místem pro relaxaci a vodní sporty, včetně šnorchlování a potápění.

4. Los Tres Ojos

Přírodní park v Santo Domingu, který obsahuje tři malebná jezera v otevřených vápencových jeskyních, je oblíbenou atrakcí pro jejich krásu a archeologický význam.

5. Bachata a Merengue

Tyto dva tradiční tance a hudební styly jsou neodmyslitelně spojeny s dominikánskou kulturou. Návštěvníci se mohou učit tancovat na mnoha místech po celé zemi.

6. Valle Nuevo

Tento národní park nabízí drsnější a chladnější klima než většina ostatních částí země, s nádhernými krajinami, kempováním a možnostmi pěší turistiky.

7. Altos de Chavón

Replika středověkého evropského vesnického uměleckého střediska v La Romana, s amfiteátrem, muzei, obchody a výhledem na řeku Chavón.

8. Samaná

Poloostrův Samaná nabízí pozorování velryb, krásné odlehlé pláže, vodopády a El Limón, jeden z nejvýznamnějších vodopádů v zemi.

9. Kávové plantáže v Cordillera Central

Navštivte kávové plantáže v dominikánských horách a dozvíte se o procesu pěstování a výroby kávy, jednoho z hlavních exportních produktů země.

10. Pico Duarte

Výstup na Pico Duarte, nejvyšší horu v Karibiku, nabízí náročnou, ale odměňující turistiku s nádhernými výhledy na dominikánskou krajinu.

Dominikánská republika spojuje krásu karibského ostrova s bohatým kulturním dědictvím, což poskytuje návštěvníkům rozmanité zážitky, od historie a kultury až po moderní relaxaci a dobrodružství.