Dominikánská republika historické památky

Historické památky Dominikánské republiky: Průvodce po dědictví

historie Dominikánská republika Palace Hall, Santo Domingo, Dominikánská republika - Bez autorských poplatků Dominikánskýma republikami Stock fotka

Dominikánská republika, země s bohatou historií a kulturním dědictvím, nabízí řadu fascinujících historických památek, od dob Kolumbova příchodu až po boje za nezávislost. Zde je průvodce po některých z nejvýznamnějších místech, která stojí za návštěvu.

1. Koloniální zóna Santo Domingo

Koloniální zóna v Santo Domingo, hlavním městě Dominikánské republiky, je jednou z nejstarších evropských osad v Novém světě a byla prohlášena za světové dědictví UNESCO. Zde najdete nejstarší stálou katedrálu v Americe, Katedrálu Santa María la Menor, pevnost Ozama, první hrad v Americe, a mnoho dalších historických budov.

2. Alcázar de Colón

Tento impozantní palác, postavený Diego Kolumbem, synem Kryštofa Kolumba, ve čtvrti Koloniální zóna, sloužil jako sídlo guvernéra a je jednou z nejnavštěvovanějších památek v Santo Domingo. Dnes je zde muzeum s exponáty z koloniálního období.

3. Pevnost San Felipe

Pevnost San Felipe v Puerto Plata je historická pevnost postavená ve 16. století za účelem ochrany před pirátskými útoky. Tato pevnost nabízí nádherný výhled na Atlantický oceán a je důležitým svědkem vojenské historie ostrova.

4. Tři Oči (Los Tres Ojos)

Nedaleko Santo Dominga se nachází park Los Tres Ojos, který je domovem tří malebných vápencových jeskynních jezer. Místo má předkolumbovský význam a bylo používáno Tainy, původními obyvateli ostrova, pro jejich náboženské obřady.

5. Basilica Cathedral of Santa María la Menor

Tato katedrála v Santo Domingo, známá také jako První katedrála Ameriky, je vynikajícím příkladem gotické architektury v Novém světě. Její výstavba byla zahájena v roce 1512 a dokončena byla v roce 1540.

6. Faro a Colón

Tento monumentální maják, postavený k uctění 500. výročí příjezdu Kryštofa Kolumba do Nového světa, je zároveň jeho posledním odpočinkovým místem. Nachází se ve východní části Santo Domingo a je v noci osvětlen tak, aby světelný paprsek tvaru kříže byl viditelný až z velké dálky.

7. Národní park Los Haitises

Národní park Los Haitises, s jeho bohatou biodiverzitou a archeologickými nálezy, včetně jeskynních maleb a petroglyfů, je svědectvím původní Taino kultury. Park je také domovem rozmanitého ekosystému mangrovů, jeskyní a divokého ptactva.

8. Museo de las Casas Reales

V Santo Domingo se nachází toto muzeum, které bylo kdysi sídlem španělské vlády v Novém světě. Vystavuje historické artefakty z koloniálního období, včetně nástrojů, zbraní a dokumentů.

9. Cueva de las Maravillas

Jeskyně Cueva de las Maravillas, nacházející se mezi Santo Domingo a La Romanou, je známá svými impozantními stalaktity a stalagmity a především nástěnnými malbami a petroglyfy, které zanechali Tainové.

10. Altos de Chavón

Altos de Chavón je umělecká vesnice ve stylu středomořského městečka z 16. století, nacházející se v La Romana. Tato vesnice je dnes kulturním centrem s amfiteátrem, muzeem archeologie a řadou ateliérů a obchodů. Tyto památky představují jen část bohatého kulturního a historického dědictví Dominikánské republiky, které nabízí fascinující pohled na minulost tohoto karibského ostrova a jeho původních i koloniálních obyvatel.