Dominikánská republika dovolená


Dominikánská republika, karibský ráj s bohatou historií

Dominikánská republika je synonymem pro bílé písečné pláže, křišťálově čisté vody a bohaté kulturní dědictví. Nachází se na ostrově Hispaniola, který sdílí s Haiti, a je domovem prvního evropského města v Novém světě, Santo Domingo. Tato země nabízí ideální kombinaci tropického úniku a historického vzdělání, včetně starobylých koloniálních měst, úchvatných přírodních krajin a živé kultury.

Santo Domingo: Kolébka Nového světa

Hlavní město Santo Domingo je živým svědkem bohaté historie ostrova. S jeho dobře zachovaným koloniálním městem, které je na seznamu světového dědictví UNESCO, si můžete prohlédnout první katedrálu Ameriky, nejstarší dochovanou pevnost a řadu dalších historických památek. Město je také centrem dominikánské kultury, nabízející bohatý výběr místních jídel, hudby a tance.

Přírodní krásy a dobrodružství

Dominikánská republika je domovem rozmanitých přírodních krás, od dechberoucích horských pásem přes skryté vodopády až po malebné pláže. Pro milovníky přírody a dobrodruhy nabízí země možnosti jako je trekking v Národním parku Los Haitises, pozorování velryb u Samaná nebo windsurfing a kitesurfing na plážích Cabarete.

Pláže a odpočinek

Co by to bylo za návštěvu Karibiku bez času stráveného na pláži? Dominikánská republika má některé z nejkrásnějších pláží v Karibiku, včetně slavného Punta Cana, kde se nachází několik světově proslulých rezortů a pláží s jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou. Méně známé pláže jako Playa Rincón nabízejí odpočinek daleko od davů.

Dominikánská kuchyně a kultura

Jídlo je neodmyslitelnou součástí dominikánské kultury a představuje směsici taino, afrických a španělských vlivů. Nevynechejte možnost ochutnat tradiční pokrmy jako sancocho (bohatý masový vývar), mangú (pyré z plantain) nebo sladké tres leches. Kultura je také živě reprezentována přes merengue a bachatu, tanec a hudbu, které jsou neodmyslitelně spjaty s dominikánským životním stylem.

Proč navštívit Dominikánskou republiku

S kombinací bohaté historie, úchvatných přírodních krajin, dechberoucích pláží a živé kultury, Dominikánská republika nabízí něco pro každého. Ať už hledáte odpočinek na sluncem zalitých plážích, chcete se ponořit do historie nebo prozkoumat rozmanité přírodní krásy, tento karibský ráj vás zve, abyste se přišli podívat a zamilovali se do jeho kouzla.