Vietnam kultura a moderní atrakce

Vietnam kultura a moderní atrakce

1. Záliv Ha Long

Tento světově proslulý záliv je známý svými tisíci vápencovými ostrůvky a izolovanými zátokami, které vyčnívají z tyrkysových vod. Plavba lodí po Zálivu Ha Long, který je na seznamu UNESCO, nabízí nezapomenutelné výhledy a možnost objevování skrytých jeskyní a pláží.

2. Staré město Hoi An

Malebné město Hoi An, s jeho dobře zachovanou architekturou z období 15. až 19. století, nabízí nádherný pohled do minulosti Vietnamu. Barevné lucerny, úzké uličky a historické mosty dodávají tomuto místu jedinečnou atmosféru, zvláště ve večerních hodinách.

3. Komplex chrámů My Son

Komplex My Son, což je skupina hinduistických chrámů postavených mezi 4. a 14. stoletím dynastií Champa, je fascinujícím archeologickým nalezištěm a svědkem bohaté historie a kultury Vietnamu.

4. Ho Či Minovo město (Saigon) a Bitexco Financial Tower

Moderní a pulzující, Ho Či Minovo město je finanční a kulturní centrum Vietnamu, kde moderní budovy jako Bitexco Financial Tower stojí po boku tradičních tržišť a koloniálních památek.

5. Cuc Phuong National Park

První národní park Vietnamu, Cuc Phuong, je domovem bohaté biodiverzity, včetně vzácných a ohrožených druhů. Park nabízí řadu pěších stezek, které vedou skrze nádherné přírodní scenérie.

6. Phong Nha-Ke Bang National Park

Tento park je známý svými mohutnými vápencovými formacemi a některými z největších jeskyní na světě, včetně Son Doong, která je považována za největší jeskyni na světě.

7. Imperiální město Hue

Starobylé město Hue, bývalé císařské hlavní město Vietnamu, je plné historických památek, včetně monumentálního Císařského města s paláci, svatyněmi a hrobkami.

8. War Remnants Museum, Ho Či Minovo město

Muzeum pozůstatků války nabízí hluboký pohled na nedávnou historii Vietnamu, zejména na vietnamskou válku, skrze působivé a často dojemné exponáty.

9. Sapa a rýžové terasy

Malebné městečko Sapa v severním Vietnamu je oblíbené pro své nádherné rýžové terasy, kulturně rozmanité etnické menšiny a možnosti trekkingu v okolních horách Hoang Lien Son.

10. Lantern Festival v Hoi An

Na každý měsíční úplněk se město Hoi An promění v kouzelné místo plné světla díky festivalu luceren. Ulice a řeka jsou osvětleny tisíci barevných luceren, což vytváří nezapomenutelnou atmosféru.

Vietnam nabízí pestrý mix kulturních zážitků a moderních atrakcí, od dechberoucích přírodních krás a historických památek až po dynamický městský život a bohatou gastronomii, čímž přitahuje návštěvníky z celého světa.