Spropitné Vietnam

Spropitné ve Vietnamu: Co byste měli vědět před cestou

spropitne

Plánujete dovolenou ve Vietnamu? Nezapomeňte si zarezervovat letenky zde a připravte se na nezapomenutelnou cestu! Pak je dobré vědět, jak to funguje se spropitným v této krásné jihovýchodní asijské zemi. Spropitné ve Vietnamu má svá specifika, která byste měli znát, aby vaše cestování bylo bez starostí.

Je spropitné ve Vietnamu běžné?

Ano, spropitné ve Vietnamu není běžné jako v západních zemích, ale stává se stále více očekávaným v turistických oblastech. Přestože není povinné, je to dobrý způsob, jak vyjádřit svou spokojenost s poskytovanými službami. Zde je přehled, jak se spropitné v různých situacích dává:

Restaurace a kavárny

Ve vietnamských restauracích a kavárnách není spropitné obvykle zahrnuto do celkové ceny. Je zvykem přidat spropitné ve výši 5-10 % z celkové částky, pokud jste byli spokojeni se službou. V turistických oblastech může být spropitné očekáváno více než v méně navštěvovaných částech země.

Hotely

Pokud hledáte skvělé ubytování během vaší dovolené ve Vietnamu, doporučujeme vám rezervovat hotel zde. V hotelech se spropitné často očekává za služby, jako je pomoc s zavazadly nebo parkování. Je vhodné dát spropitné ve výši 20 000 - 50 000 VND na zavazadlo nebo službu. Pokojským můžete nechat spropitné 20 000 - 50 000 VND na den za jejich služby.

V hotelech se spropitné často očekává za služby, jako je pomoc s zavazadly nebo parkování. Je vhodné dát spropitné ve výši 20 000 - 50 000 VND na zavazadlo nebo službu. Pokojským můžete nechat spropitné 20 000 - 50 000 VND na den za jejich služby.

Taxislužba

U taxi služeb není spropitné běžné, ale pokud jste byli spokojeni se službami, můžete zaokrouhlit jízdné nahoru nebo přidat drobné spropitné ve výši 10 000 - 20 000 VND. Většina řidičů spropitné ocení.

Turistické průvodce a exkurze

Pro průvodce a řidiče na turistických exkurzích je spropitné běžné. Doporučuje se dát průvodci 100 000 - 200 000 VND na den a řidiči kolem 50 000 - 100 000 VND na den, v závislosti na délce a kvalitě výletu.

Shrnutí

Spropitné ve Vietnamu není vždy zahrnuto v ceně v restauracích a hotelech, ale pokud jste byli spokojeni se službou, ocení personál, když přidáte něco navíc. Pamatujte, že přidání spropitného je způsob, jak ocenit kvalitní služby a podpořit místní pracovníky.