Spropitné Tunisko

Spropitné v Tunisku: Co byste měli vědět před cestou

spropitne

Plánujete dovolenou v Tunisku? Pak je dobré vědět, jak to funguje se spropitným v této krásné severoafrické zemi. Spropitné v Tunisku má svá specifika, která byste měli znát, aby vaše cestování bylo bez starostí.

Je spropitné v Tunisku běžné?

Ano, spropitné je v Tunisku běžné a očekávané. Přestože není povinné, je to dobrý způsob, jak vyjádřit svou spokojenost s poskytovanými službami. Zde je přehled, jak se spropitné v různých situacích dává:

Restaurace a kavárny

V tuniských restauracích a kavárnách není spropitné obvykle zahrnuto do celkové ceny. Je zvykem přidat spropitné ve výši 10 % z celkové částky, pokud jste byli spokojeni se službou. Některé luxusní restaurace mohou spropitné zahrnovat v účtu, proto je dobré zkontrolovat účet před platbou.

Hotely

V hotelech se spropitné často očekává za služby, jako je pomoc s zavazadly nebo parkování. Je vhodné dát spropitné ve výši 1-2 TND na zavazadlo nebo službu. Pokojským můžete nechat spropitné 1-2 TND na den za jejich služby.

Taxislužba

U taxi služeb není spropitné běžné, ale pokud jste byli spokojeni se službami, můžete zaokrouhlit jízdné nahoru nebo přidat drobné spropitné ve výši 1-2 TND. Většina řidičů spropitné ocení.

Turistické průvodce a exkurze

Pro průvodce a řidiče na turistických exkurzích je spropitné běžné. Doporučuje se dát průvodci 5-10 TND na den a řidiči kolem 3-5 TND na den, v závislosti na délce a kvalitě výletu.

Shrnutí

Spropitné v Tunisku není vždy zahrnuto v ceně v restauracích a hotelech, ale pokud jste byli spokojeni se službou, ocení personál, když přidáte něco navíc. Pamatujte, že přidání spropitného je způsob, jak ocenit kvalitní služby a podpořit místní pracovníky.