Užitečné odkazy Řecko

Seznam užitečných odkazů pro návštěvu Řecka, které pokrývají různé aspekty cestování v této historicky bohaté a kulturně rozmanité zemi. Tyto odkazy vám pomohou s plánováním vaší cesty, od informací o ubytování a dopravě až po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti.

  1. Visit Greece (www.visitgreece.gr): Oficiální turistická stránka Řecka nabízí informace o destinacích, kulturních událostech, plážích, historických památkách a tipy pro návštěvníky.

  2. Greek National Tourism Organisation (www.gnto.gov.gr): Poskytuje komplexní průvodce a návrhy na výlety pro objevování Řecka, včetně informací o ubytování a dopravě.

  3. Ferryhopper (www.ferryhopper.com): Pro plánování cest trajekty mezi řeckými ostrovy. Stránka umožňuje porovnat jízdní řády a ceny a rezervovat trajektové lístky online.

  4. Booking.com (www.booking.com): Nabízí širokou škálu možností ubytování v Řecku, od hotelů po soukromé apartmány a vily.

  5. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Pro recenze, doporučení a tipy na restaurace, hotely a atrakce po celém Řecku od ostatních cestovatelů.

  6. Hellenic National Meteorological Service (www.hnms.gr): Pro aktuální předpovědi počasí a varování týkající se Řecka.

  7. Greek Travel Pages (www.gtp.gr): Užitečný zdroj pro hledání informací o dopravních spojeních, včetně jízdních řádů lodí, autobusů a letadel v rámci Řecka.

  8. Greek Ministry of Culture and Sports (www.culture.gr): Poskytuje informace o kulturních událostech, muzeích, archeologických lokalitách a památkách v Řecku.

  9. EatWith Greece (www.eatwith.com): Nabízí jedinečné gastronomické zážitky, jako jsou domácí večeře, kurzy vaření a gastronomické prohlídky s místními hostiteli.

  10. AccessAble Greece (www.accessablegreece.com): Informace o bezbariérovém turismu a službách pro návštěvníky s omezenou mobilitou nebo jinými specifickými potřebami.

Tento seznam by vám měl poskytnout ucelený přehled o tom, co potřebujete k plánování a užívání si vaší cesty do Řecka bezpečně a na plno.