Kypr dovolená


Kypr, ostrov bohů a legend

Kypr, třetí největší ostrov ve Středomoří, je místem, kde se snoubí bohatá historie s nádhernými přírodními scenériemi. Od písečných pláží a skalnatých pobřeží až po starověké chrámy a středověké hrady, Kypr nabízí fascinující směsici kultur a epoch. Tento ostrov, považovaný za rodiště bohyně lásky a krásy Afrodity, je ideálním místem pro objevování tajemství starověku a užívání si slunečného počasí.

Nikósie: Město rozdělené historií

Nikósie, hlavní město Kypru a jediné rozdělené hlavní město na světě, nabízí jedinečnou směsici historického dědictví a moderního života. Procházka starým městem s jeho opevněními, muzei a kavárnami vám umožní nahlédnout do bohaté historie a současného života na ostrově.

Pafos: Antické dědictví na pobřeží

Pafos, město na západním pobřeží Kypru, je UNESCO světovým dědictvím plným archeologických pokladů, včetně antických královských hrobek, impozantních římských vil s mozaikami a místa, kde podle legendy Afrodita vystoupila z moře. Pafos je také oblíbeným místem pro relaxaci na pláži a vychutnávání si středomořského slunce.

Troodos: Hory plné klášterů a přírodních krás

Pohoří Troodos nabízí únik do chladnějších výšin a je domovem malebných vesnic, byzantských klášterů a nádherných přírodních scenérií. Turistika, cyklistika a lyžování jsou jen některé z aktivit, které můžete v Troodosu podniknout, zatímco objevujete bohatou flóru a faunu ostrova.

Kyprská kuchyně: Směs východu a západu

Kyprská kuchyně odráží bohatou kulturní mozaiku ostrova a nabízí širokou paletu chutí a vůní. Meze, sýr halloumi, moussaka a kebab jsou jen některé z tradičních jídel, které musíte vyzkoušet. Kyprské víno, s tradicí sahající do antiky, je dalším důvodem, proč se gurmáni na ostrově cítí jako v ráji.

Proč navštívit Kypr

Od relaxace na zlatých písečných plážích, přes objevování bohatého historického a kulturního dědictví, až po ochutnávku vynikající místní kuchyně, Kypr nabízí nesčetné možnosti pro každého cestovatele. S jeho přívětivými obyvateli, slunečným počasím a bohatou paletou aktivit je Kypr ideálním místem pro ty, kteří hledají kombinaci relaxace, dobrodružství a kultury ve Středomoří.