Užitečné odkazy Japonsko

Pro české cestovatele, kteří plánují návštěvu Japonska, připravujeme seznam užitečných odkazů, které zahrnují širokou škálu informací pro plánování vaší cesty. Tento seznam pokrývá vše od ubytování a dopravy až po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti.

  1. Japan National Tourism Organization (www.japan.travel): Oficiální turistická stránka Japonska nabízí informace o turistických atrakcích, akcích, průvodce po regionech a tipy pro cestovatele.

  2. Booking.com (www.booking.com): Najděte a rezervujte ubytování v Japonsku, od tradičních ryokanů po moderní hotely.

  3. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Získejte recenze, doporučení a tipy na hotely, restaurace a atrakce v Japonsku od ostatních cestovatelů.

  4. Lonely Planet - Japan (www.lonelyplanet.com/japan): Cestovní průvodce a doporučení pro návštěvu Japonska od Lonely Planet.

  5. Japan Meteorological Agency (www.jma.go.jp): Sledujte aktuální předpověď počasí a informace o různých destinacích v Japonsku.

  6. JR Pass (www.jrpass.com): Informace o Japan Rail Passu, který umožňuje neomezené cestování po Japonsku vlaky Japan Railways.

  7. ANA (www.ana.co.jp): Národní letecká společnost poskytující informace o letech do a z Japonska.

  8. The Japan Times (www.japantimes.co.jp): Anglicky psané noviny poskytující aktuální zprávy a informace o Japonsku.

  9. Japan Guide (www.japan-guide.com): Rozsáhlý průvodce Japonskem s informacemi o turistických destinacích, kultuře, tradicích a praktických tipech.

  10. Ministry of Foreign Affairs of Japan (www.mofa.go.jp): Poskytuje informace o vízových požadavcích a cestovních radách pro návštěvníky Japonska.

Tento seznam by vám měl poskytnout komplexní přehled o tom, co potřebujete vědět pro plánování a užívání si vaší cesty do Japonska.