Kanazawa

Kanazawa: Město řemesel a kultury

Japonsko Žena v kimonu na procházce ve čtvrti Higashi Chaya v Kanazawě, Japonsko

Kanazawa, umístěná na pobřeží Japonského moře, je známá svou dobře zachovanou tradiční architekturou, bohatou historií a jako centrum umění a řemesel. Město, často přezdívané „málo známé Kjóto“, nabízí návštěvníkům autentický pohled na feudální Japonsko s jeho ohromujícími zahradami, historickými čtvrtěmi a vysoce ceněnými řemeslnými dílnami.

Kenrokuen: Jedna z nejkrásnějších zahrad v Japonsku

Kenrokuen je považován za jednu z tří nejkrásnějších krajinářských zahrad v Japonsku. Tato rozsáhlá zahrada nabízí různorodé krásy v každém ročním období, od třešňových květů na jaře po zasněžené krajiny v zimě, a je skvělým místem pro klidné procházky a odpočinek.

Higashi Chaya District

Higashi Chaya District, jedna z dobře zachovaných čajových čtvrtí v Kanazawě, nabízí návštěvníkům pohled na historické čajové domy, kde kdysi vystupovaly gejši. Dnes mnoho z těchto domů slouží jako muzea, obchody a restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční japonskou pohostinnost.

Řemeslné tradice a umění

Kanazawa je známá svými řemesly, včetně zlatého listu, keramiky Kaga Yuzen a skleněných výrobků. Návštěvníci mohou navštívit řemeslné dílny a dokonce se zúčastnit workshopů, aby se dozvěděli více o těchto tradičních uměních a sami si vyzkoušeli některé techniky.

Gastronomie

Kanazawa je také proslulá svou vynikající kuchyní, která zahrnuje svěží mořské plody z Japonského moře a tradiční jídla, jako je Kaga ryori, místní gastronomie, která zdůrazňuje sezónní suroviny a jemné chutě.

21st Century Museum of Contemporary Art

Toto muzeum moderního umění je oblíbené jak mezi místními, tak mezi turisty díky svému inovativnímu designu a fascinujícím výstavám. Muzeum nabízí dynamické prostředí pro prozkoumávání moderních a současných uměleckých děl a je to must-see pro milovníky umění navštěvující Kanazawu.

Objevte Kanazawu

Svou bohatou kulturou, nádhernými zahradami a hlubokými řemeslnými tradicemi je Kanazawa skvostem, který odhaluje méně známou, ale ne méně fascinující stránku Japonska. Objevte tento půvabný městský skvost, který je pokladnicí historie, umění a kultury.