Užitečné odkazy Island

Pro české cestovatele, kteří plánují návštěvu Islandu, připnášíme seznam užitečných odkazů, které zahrnují širokou škálu informací pro plánování vaší cesty. Tento seznam pokrývá vše od ubytování a dopravy až po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti.

  1. Visit Iceland (www.visiticeland.com): Oficiální turistická stránka Islandu nabízí informace o atrakcích, aktivitách, událostech a tipy pro cestovatele.

  2. Booking.com (www.booking.com): Najděte a rezervujte ubytování na Islandu, od útulných penzionů po luxusní hotely.

  3. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Získejte recenze, doporučení a tipy na hotely, restaurace a atrakce na Islandu od ostatních cestovatelů.

  4. Lonely Planet - Iceland (www.lonelyplanet.com/iceland): Cestovní průvodce a doporučení pro návštěvu Islandu od Lonely Planet.

  5. Icelandic Meteorological Office (en.vedur.is): Sledujte aktuální předpověď počasí a informace o různých destinacích na Islandu.

  6. Icelandair (www.icelandair.com): Informace o letech do a z Islandu s islandskou národní leteckou společností.

  7. Iceland Review (www.icelandreview.com): Anglicky psané noviny poskytující aktuální zprávy a informace o Islandu.

  8. The Reykjavik Grapevine (grapevine.is): Zprávy, kultura, názory a průvodce po Reykjavíku a Islandu v angličtině.

  9. Guide to Iceland (guidetoiceland.is): Rozsáhlý průvodce Islandem s informacemi o turistických destinacích, kultuře, tradicích a praktických tipech.

  10. Safe Travel Iceland (safetravel.is): Poskytuje bezpečnostní informace, rady a upozornění pro cestovatele na Islandu.

Tento seznam by vám měl poskytnout komplexní přehled o tom, co potřebujete vědět pro plánování a užívání si vaší cesty na Island.