Zlatý kruh

Zlatý kruh: Klenot islandské přírody a dobrodružství

Island Zlatý kruh

Zlatý kruh je jednou z nejoblíbenějších turistických tras na Islandu, známou svými ohromujícími přírodními divy a snadnou dostupností z Reykjavíku. Tato trasa spojuje tři z nejznámějších atrakcí Islandu: Geysir, Gullfoss a národní park Þingvellir, a nabízí nezapomenutelný zážitek z divoké a nedotčené islandské přírody.

Geysir geotermální oblast

V Geysiru, který dal jméno všem gejzírům světa, mohou návštěvníci vidět Strokkur, gejzír, který pravidelně vyvrhuje sloupec horké vody do vzduchu každých pár minut. Tato oblast je také domovem řady menších horkých pramenů, bahenních jám a dalších geotermálních jevů.

Gullfoss (Zlatý vodopád)

Gullfoss, což v překladu znamená Zlatý vodopád, je jedním z nejkrásnějších a nejvíce fotografovaných vodopádů na Islandu. Vodopád padá přes dvě skalnaté stupně a vrhá se do hluboké soutěsky, což vytváří úchvatnou podívanou, obzvláště když je obklopen duhou v letních měsících.

Národní park Þingvellir

Þingvellir (Thingvellir) je místem historického a geologického významu. Byl zde založen jeden z prvních známých parlamentů světa v roce 930 a je to místo, kde se setkávají tektonické desky Severní Ameriky a Eurasy. Park nabízí úchvatné scenérie a možnost ponořit se do průzračně čisté vody v prasklině Silfra.

Dobrodružství a aktivity

Zlatý kruh nabízí širokou škálu aktivit pro dobrodruhy všech typů, včetně pěší turistiky, potápění v prasklině Silfra, jízdy na koni po islandských koních a zimních sněžných výpravách. Každé roční období přináší jiný způsob, jak prozkoumat a vychutnat si tento pozoruhodný region.

Objevte kouzlo Zlatého kruhu

Návštěva Zlatého kruhu je nezapomenutelným zážitkem, který odhaluje krásu a sílu islandské přírody. Tento region je snadno dostupný a ideální pro ty, kteří chtějí zažít esenci Islandu během jednodenního výletu nebo delšího pobytu.