Spropitné Island

Spropitné na Islandu: Co byste měli vědět před cestou

spropitne

Plánujete dovolenou na Islandu? Nezapomeňte si zarezervovat letenky zde a připravte se na nezapomenutelnou cestu! Pak je dobré vědět, jak to funguje se spropitným v této krásné severské zemi. Spropitné na Islandu má svá specifika, která byste měli znát, aby vaše cestování bylo bez starostí.

Je spropitné na Islandu běžné?

Na Islandu není spropitné běžné a očekávané jako v jiných zemích. Přestože není povinné, personál ocení, pokud jste byli spokojeni se službami. Zde je přehled, jak se spropitné v různých situacích dává:

Restaurace a kavárny

Na Islandu je spropitné obvykle zahrnuto do celkové ceny. Je zvykem zaokrouhlit účet nahoru nebo nechat drobné spropitné, pokud jste byli spokojeni se službou. Spropitné ve výši 5-10 % je zcela dobrovolné.

Hotely

Pokud hledáte skvělé ubytování během vaší dovolené na Islandu, doporučujeme vám rezervovat hotel zde. V hotelech se spropitné neočekává, ale pokud vám někdo pomůže s zavazadly nebo poskytne mimořádné služby, můžete nechat drobné spropitné ve výši 500-1000 ISK na zavazadlo nebo službu. Pokojským můžete nechat spropitné 500-1000 ISK na den za jejich služby.

Taxislužba

U taxi služeb není spropitné běžné, ale pokud jste byli spokojeni se službami, můžete zaokrouhlit jízdné nahoru nebo přidat drobné spropitné ve výši 500-1000 ISK. Většina řidičů spropitné ocení.

Turistické průvodce a exkurze

Pro průvodce a řidiče na turistických exkurzích není spropitné běžné, ale pokud jste byli spokojeni, můžete dát průvodci 1000-2000 ISK na den a řidiči kolem 500-1000 ISK na den, v závislosti na délce a kvalitě výletu.

Shrnutí

Spropitné na Islandu není vždy zahrnuto v ceně v restauracích a hotelech, ale pokud jste byli spokojeni se službou, ocení personál, když přidáte něco navíc. Pamatujte, že přidání spropitného je způsob, jak ocenit kvalitní služby a podpořit místní pracovníky.