Užitečné odkazy Egypt

Pro české cestovatele, kteří plánují návštěvu Egypta, zde předkládám seznam užitečných odkazů, které zahrnují širokou škálu informací pro plánování vaší cesty. Tyto zdroje pokrývají vše od ubytování a dopravy po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti, abyste si mohli užít svůj pobyt v této fascinující zemi na maximum.

  1. Egypt Travel (www.egypt.travel): Oficiální turistická stránka Egypta nabízí komplexní informace o atrakcích, aktivitách, událostech a vše potřebné pro plánování vaší návštěvy.

  2. Booking.com (www.booking.com): Objevte a rezervujte ubytování v Egyptě, od luxusních hotelů po cenově dostupné možnosti.

  3. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Prozkoumejte recenze, fotografie a doporučení na hotely, restaurace a atrakce v Egyptě od ostatních cestovatelů.

  4. Lonely Planet - Egypt (www.lonelyplanet.com/egypt): Cestovní průvodce a doporučení pro návštěvu Egypta od Lonely Planet.

  5. Weather.com (www.weather.com): Sledujte aktuální předpověď počasí a informace pro různé destinace v Egyptě.

  6. Egyptian National Railways (enr.gov.eg): Informace o železničních spojeních, jízdních řádech a cenách v Egyptě.

  7. Egypt Air (www.egyptair.com): Národní letecká společnost poskytující informace o letech do a z Egypta.

  8. State Information Service - Egypt (www.sis.gov.eg): Poskytuje aktualizace a informace týkající se cestování, bezpečnosti a dalších důležitých témat pro návštěvníky Egypta.

  9. Cairo 360 (www.cairo360.com): Průvodce po Káhiře s recenzemi restaurací, filmů, akcí a dalšího.

  10. Egypt's Ministry of Tourism and Antiquities (www.mta.gov.eg): Oficiální zdroj informací o turistických atrakcích, památkách a muzeích v Egyptě.

Tento seznam by vám měl poskytnout komplexní přehled o tom, co potřebujete vědět pro plánování a užívání si vaší cesty do Egypta.