Spropitné Egypt

Spropitné v Egyptě: Co byste měli vědět před cestou

spropitne

Plánujete dovolenou v Egyptě? Nezapomeňte si zarezervovat letenky zde a připravte se na nezapomenutelnou cestu! Pak je dobré vědět, jak to funguje se spropitným v této krásné zemi s bohatou historií. Spropitné v Egyptě má svá specifika, která byste měli znát, aby vaše cestování bylo bez starostí.

Je spropitné v Egyptě běžné?

Ano, spropitné je v Egyptě běžné a očekávané. Přestože není povinné, je to dobrý způsob, jak vyjádřit svou spokojenost s poskytovanými službami. Zde je přehled, jak se spropitné v různých situacích dává:

Restaurace a kavárny

V egyptských restauracích a kavárnách není spropitné obvykle zahrnuto do celkové ceny. Je zvykem přidat spropitné ve výši 5-10 % z celkové částky, pokud jste byli spokojeni se službou. Některé restaurace mohou účtovat servisní poplatek, ale tento poplatek nejde vždy přímo personálu.

Hotely

Pokud hledáte skvělé ubytování během vaší dovolené v Egyptě, doporučujeme vám rezervovat hotel zde. V hotelech se spropitné často očekává za služby, jako je pomoc s zavazadly nebo parkování. Je vhodné dát spropitné ve výši 1-2 USD na zavazadlo nebo službu. Pokojským můžete nechat spropitné 1-2 USD na den za jejich služby.

Taxislužba

U taxi služeb není spropitné běžné, ale pokud vám řidič poskytl výjimečně dobré služby, můžete zaokrouhlit jízdné nahoru nebo přidat drobné spropitné ve výši 1-2 USD. Většina řidičů spropitné ocení.

Turistické průvodce a exkurze

Pro průvodce a řidiče na turistických exkurzích je spropitné běžné. Doporučuje se dát průvodci 10-20 USD na den a řidiči kolem 5-10 USD na den, v závislosti na délce a kvalitě výletu.

Shrnutí

Spropitné v Egyptě není vždy zahrnuto v ceně v restauracích a hotelech, ale pokud jste byli se službou spokojeni, ocení personál, když přidáte něco navíc. Pamatujte, že přidání spropitného je způsob, jak ocenit kvalitní služby a podpořit místní pracovníky.