Užitečné odkazy Austrálie

Pro české cestovatele, kteří plánují návštěvu Austrálie, připravujeme seznam užitečných odkazů, které pokrývají různé aspekty cestování v této rozsáhlé a rozmanité zemi. Tyto zdroje vám pomohou s plánováním vaší cesty, od informací o ubytování a dopravě po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti.

  1. Australia.com (www.australia.com): Oficiální turistická stránka Austrálie nabízí informace o atrakcích, aktivitách, událostech a tipy pro cestovatele.

  2. Booking.com (www.booking.com): Najděte a rezervujte ubytování v Austrálii, od městských hotelů po pobřežní resorty a venkovské chaty.

  3. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Získejte recenze, doporučení a tipy na hotely, restaurace a atrakce v Austrálii od ostatních cestovatelů.

  4. Lonely Planet - Australia (www.lonelyplanet.com/australia): Cestovní průvodce a doporučení pro návštěvu Austrálie od Lonely Planet.

  5. Bureau of Meteorology (www.bom.gov.au): Sledujte aktuální předpověď počasí a informace o klimatu pro různé destinace v Austrálii.

  6. Transport for NSW (www.transportnsw.info): Informace o veřejné dopravě v Novém Jižním Walesu, včetně Sydney. Podobné stránky jsou k dispozici pro ostatní státy.

  7. Qantas (www.qantas.com): Národní letecká společnost Austrálie poskytující informace o letech do a z Austrálie.

  8. The Sydney Morning Herald (www.smh.com.au): Anglicky psané noviny poskytující aktuální zprávy a informace o Austrálii.

  9. Australian Government Department of Home Affairs (www.homeaffairs.gov.au): Informace o vízových požadavcích, vstupu do země a bezpečnostních opatřeních pro návštěvníky Austrálie.

  10. Parks Australia (parksaustralia.gov.au): Informace o národních parcích, mořských rezervacích a ochraně přírodního dědictví v Austrálii.

Tento seznam by vám měl poskytnout komplexní přehled o tom, co potřebujete vědět pro plánování a užívání si vaší cesty do Austrálie.