Spropitné Austrálie

Spropitné v Austrálii: Co byste měli vědět před cestou

spropitne

Plánujete dovolenou v Austrálii? Nezapomeňte si zarezervovat letenky zde a připravte se na nezapomenutelnou cestu! Pak je dobré vědět, jak to funguje se spropitným v této krásné zemi. Spropitné v Austrálii má svá specifika, která byste měli znát, aby vaše cestování bylo bez starostí.

Je spropitné v Austrálii běžné?

Spropitné v Austrálii není tak běžné jako v jiných zemích, ale přesto je oceněno. Přestože není povinné, je to dobrý způsob, jak vyjádřit svou spokojenost s poskytovanými službami. Zde je přehled, jak se spropitné v různých situacích dává:

Restaurace a kavárny

V australských restauracích a kavárnách není spropitné obvykle zahrnuto do celkové ceny. Je zvykem přidat spropitné ve výši 10 % z celkové částky, pokud jste byli spokojeni se službou. V některých luxusnějších restauracích může být očekáváno i vyšší spropitné.

Hotely

Pokud hledáte skvělé ubytování během vaší dovolené ve Austrálii, doporučujeme vám rezervovat hotel zde. V hotelech se spropitné neočekává, ale pokud vám někdo pomůže s zavazadly nebo poskytne mimořádné služby, je vhodné dát drobné spropitné ve výši 1-2 AUD na zavazadlo. Pokojským můžete nechat spropitné 1-2 AUD na den za jejich služby.

Taxislužba

U taxi služeb není spropitné běžné, ale pokud vám řidič poskytl výjimečně dobré služby, můžete zaokrouhlit jízdné nahoru nebo přidat drobné spropitné ve výši 5-10 %. Většina řidičů spropitné ocení.

Turistické průvodce a exkurze

Pro průvodce a řidiče na turistických exkurzích je spropitné běžné. Doporučuje se dát průvodci 10-20 AUD na den a řidiči kolem 5-10 AUD na den, v závislosti na délce a kvalitě výletu.

Shrnutí

Spropitné v Austrálii není vždy zahrnuto v ceně v restauracích a hotelech, ale pokud jste byli se službou spokojeni, ocení personál, když přidáte něco navíc. Pamatujte, že přidání spropitného je způsob, jak ocenit kvalitní služby a podpořit místní pracovníky.