Užitečné odkazy Albánie

Pro české cestovatele, kteří plánují návštěvu Albánie, připravujeme seznam užitečných odkazů, které pokrývají různé aspekty cestování v této fascinující zemi na Balkáně. Tyto zdroje vám pomohou s plánováním vaší cesty, od informací o ubytování a dopravě po bezpečnostní tipy a kulturní zvyklosti.

  1. Albania Tourism (www.albania.al): Oficiální turistická stránka Albánie nabízí informace o atrakcích, kultuře, historických místech a přírodních krásách.

  2. Booking.com (www.booking.com): Objevte a rezervujte ubytování v Albánii, od pobřežních resortů po horské chaty.

  3. TripAdvisor (www.tripadvisor.com): Získejte recenze, doporučení a tipy na hotely, restaurace a atrakce v Albánii od ostatních cestovatelů.

  4. Lonely Planet - Albania (www.lonelyplanet.com/albania): Cestovní průvodce a doporučení pro návštěvu Albánie od Lonely Planet.

  5. Weather.com (www.weather.com): Sledujte aktuální předpověď počasí a informace pro různé destinace v Albánii.

  6. Gjirafa (www.gjirafa.com/Autobus): Informace o autobusových spojeních a jízdních řádech v rámci Albánie (stránka může být v albánštině).

  7. Air Albania (www.airalbania.com.al): Národní letecká společnost poskytující informace o letech do a z Albánie.

  8. Exit.al (www.exit.al/en): Anglicky psané noviny poskytující aktuální zprávy a informace o Albánii.

  9. Into Albania (www.intoalbania.com): Průvodce pro návštěvníky s tipy na ubytování, jídlo a pití, atrakce a akce po celé Albánii.

  10. Ministry for Europe and Foreign Affairs of Albania (punetejashtme.gov.al): Oficiální stránka ministerstva zahraničních věcí Albánie s informacemi o vízových požadavcích a cestovních radách.

Tento seznam by vám měl poskytnout komplexní přehled o tom, co potřebujete vědět pro plánování a užívání si vaší cesty do Albánie.