Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: Ostrovy věčného jara

Kanárské ostrovy Krajina s Candelaria,Tenerife

"Ostrovy věčného jara", Kanárské ostrovy, jsou skvostem v Atlantském oceánu, nabízející příjemné klima, rozmanitou přírodu a bohaté kulturní dědictví. Každý ostrov archipelágu - Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, La Palma, La Gomera a El Hierro - přináší své jedinečné kouzlo a nabízí nespočet možností pro odpočinek i dobrodružství.

Tenerife: Domov vulkánu Teide a živého karnevalu

Na Tenerife, největším ostrově, vás čeká impozantní vulkán Teide, nejvyšší bod Španělska, a jeho národní park. Ostrov je také proslulý svými lávovými plážemi a karnevalovým festivalem v Santa Cruz.

Gran Canaria: Rozmanité krajiny a kulturní Las Palmas

Gran Canaria vás okouzlí svými dunami v Maspalomas, horskými oblastmi a bohatým kulturním životem v Las Palmas, hlavním městě ostrova.

Lanzarote: Vulkanické divy a díla Césara Manriqueho

Lanzarote nabízí návštěvníkům národní park Timanfaya s jeho lávovými proudy a gejzíry, a také jedinečná architektonická díla Césara Manriqueho, která jsou v harmonii s přírodním prostředím ostrova.

Fuerteventura: Ráj pro milovníky vodních sportů

Fuerteventura je ideální pro windsurfing, kitesurfing a relaxaci na dlouhých písečných plážích díky svému konzistentnímu větru a klidné atmosféře.

La Palma: Krásný ostrov pro milovníky přírody

La Palma, "La Isla Bonita", je pokladnicí pro přírodní nadšence s jejími zelenými lesy, vodopády a turistickými stezkami skrze národní park Caldera de Taburiente.

La Gomera a El Hierro: Nedotčené ráje

La Gomera je známá svým unikátním systémem komunikace pískáním, Silbo Gomero, zatímco El Hierro nabízí klidnou atmosféru a vynikající možnosti pro potápění.

Gastronomie: Chutě Kanárských ostrovů

Kanárská kuchyně, s vlivy ze Španělska a Afriky, nabízí bohatou paletu chutí, od čerstvých mořských plodů po tradiční "papas arrugadas" s mojo omáčkou.

Kanárské ostrovy jsou destinací, která láká k objevování svých přírodních krás, užívání si relaxace na plážích, poznávání kulturního dědictví a ochutnávání místní gastronomie. Nabízí ideální únik pro ty, kteří hledají klid i dobrodružství v nádherném prostředí.