Baleárské ostrovy

Baleárské ostrovy: Perla Středozemního moře

Baleárské ostrovy Porte de Soller, Palma Mallorca

Baleárské ostrovy jsou skupinou ostrovů, které lákají turisty svou neobyčejnou krásou, živým nočním životem a bohatými kulturními tradicemi. Tento archipelág, zahrnující ostrovy Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera, nabízí nesčetné možnosti pro odpočinek, dobrodružství a kulturní objevování.

Mallorca: Nádherné horské krajiny a historické město Palma

Mallorca, největší z Baleárských ostrovů, je známá svými Sierra de Tramuntana, úchvatnými plážemi a Palma de Mallorca s impozantní katedrálou La Seu. Prozkoumejte malebné vesnice, vychutnejte si horské túry nebo relaxujte na sluncem zalitých plážích.

Menorca: Klidný útočiště s bohatou historií

Menorca, klidnější ostrov, nabízí zachovalé přírodní krajiny a zátoky s křišťálově čistou vodou, ideální pro milovníky přírody a vodních sportů. Ostrov je také domovem archeologických nalezišť, která odhalují jeho bohatou historii.

Ibiza: Více než jen párty

Ibiza je známá svým nočním životem, ale nabízí i malebné vesnice, skryté pláže a bohaté kulturní dědictví. Navštivte Dalt Vila, které je na seznamu UNESCO, a prožijte jeho historickou atmosféru.

Formentera: Únik od davů

Formentera, nejmenší z hlavních Baleárských ostrovů, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid. S průzračnými vodami a dlouhými písečnými plážemi je ideálním místem pro potápění, snorkeling nebo lenošení na slunci.

Gastronomie: Objevte chutě Baleárů

Od čerstvých mořských plodů po tradiční pokrmy jako sobrassada nebo ensaimada, baleárská kuchyně nabízí širokou paletu chutí, které potěší každého gurmána.

Baleárské ostrovy jsou ideálním místem pro každého, kdo hledá kombinaci krásných pláží, bohaté historie, pulsujícího nočního života a klidných úkrytů uprostřed přírody. Ať už hledáte dobrodružství nebo sníte o relaxaci na bílém písku pod modrým nebem, Baleárské ostrovy vás přivítají s otevřenou náručí a nabídnou vám nezapomenutelný zážitek.