Spropitné Kanada

Spropitné v Kanadě: Co byste měli vědět před cestou

spropitne

Plánujete dovolenou v Kanadě? Nezapomeňte si zarezervovat letenky zde a připravte se na nezapomenutelnou cestu! Pak je dobré vědět, jak to funguje se spropitným v této rozlehlé severoamerické zemi. Spropitné v Kanadě má svá specifika, která byste měli znát, aby vaše cestování bylo bez starostí.

Je spropitné v Kanadě běžné?

Ano, spropitné je v Kanadě běžné a očekávané. Přestože není povinné, je to dobrý způsob, jak vyjádřit svou spokojenost s poskytovanými službami. Zde je přehled, jak se spropitné v různých situacích dává:

Restaurace a kavárny

V kanadských restauracích a kavárnách není spropitné obvykle zahrnuto do celkové ceny. Je zvykem přidat spropitné ve výši 15-20 % z celkové částky, pokud jste byli spokojeni se službou. Některé luxusní restaurace mohou spropitné zahrnovat v účtu, proto je dobré zkontrolovat účet před platbou.

Hotely

Pokud hledáte skvělé ubytování během vaší dovolené v Kanadě, doporučujeme vám rezervovat hotel zde. V hotelech se spropitné často očekává za služby, jako je pomoc s zavazadly nebo parkování. Je vhodné dát spropitné ve výši 1-2 CAD na zavazadlo nebo službu. Pokojským můžete nechat spropitné 1-2 CAD na den za jejich služby.

Taxislužba

U taxi služeb je spropitné běžné a očekává se přidání spropitného ve výši 10-15 % z celkové ceny jízdy. Pokud jste byli spokojeni se službami, většina řidičů spropitné ocení.

Turistické průvodce a exkurze

Pro průvodce a řidiče na turistických exkurzích je spropitné běžné. Doporučuje se dát průvodci 10-20 CAD na den a řidiči kolem 5-10 CAD na den, v závislosti na délce a kvalitě výletu.

Shrnutí

Spropitné v Kanadě není vždy zahrnuto v ceně v restauracích a hotelech, ale pokud jste byli spokojeni se službou, ocení personál, když přidáte něco navíc. Pamatujte, že přidání spropitného je způsob, jak ocenit kvalitní služby a podpořit místní pracovníky.